Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Lietuvos standartizacijos departamentas perima standartą ISO 37001 Kovos su korupcija valdymo sistema

Spausdinti puslapio vidurį

Lietuvos standartizacijos departamentas perima standartą ISO 37001 Kovos su korupcija valdymo sistema
2017-02-05

2017 m. vasario 3 d. Lietuvos standartizacijos departamente įvyko direktoriaus Rimanto Sanajevo ir Nacionalinės antikorupcijos asociacijos atstovų – valdybos pirmininko prof. dr. Raimundo Kalesnyko ir dr. Ernesto Lipnicko – susitikimas. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti naujo standarto ISO 37001 Kovos su korupcija valdymo sistema taikymą Lietuvoje. Įvertindamas tai, kad korupcija yra viena iš nacionalinių grėsmių valstybei ir vienas iš pavojingiausių socialinių reiškinių, Lietuvos standartizacijos departamentas skubos tvarka perims standartą ISO 37001 Kovos su korupcija valdymo sistema ir rengs lietuviškąją versiją. Tikimasi, kad standarto perėmimas ir versijos nacionaline kalba parengimas prisidės prie Nacionalinės kovos su korupcija programos ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir ūkio ministro valdymo sričiai priskirtų įstaigų kovos su korupcija 2015–2019 m. programos įgyvendinimo.

 

Tarptautinis standartas ISO 37001 Kovos su korupcija valdymo sistema yra skirtas ne tik padėti organizacijoms įgyvendinti veiksmingas priemones kovojant su korupcija, bet ir visuomenėje formuoti sąžiningumo bei skaidrumo kultūrą. Nepaisant to, kad šis dokumentas ir negali garantuoti, kad korupcija bus įveikta, jis suteiks reikalingų žinių ir priemonių, kurios padės stipriai sumažinti korupcijos riziką, užtikrinti jos valdymą ir padės organizacijoms efektyviai su ja kovoti.

Nacionalinės antikorupcijos asociacijos atstovai pateikė pavyzdžių apie ES šalių praktiką kovojant su korupcija tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje ir pažymėjo, kad šio standarto taikymas Lietuvos viešajame sektoriuje būtų ne tik sveikintinas, bet ir rekomenduotinas. Taip pat pabrėžė, kad šio standarto perėmimas ir pristatymas Lietuvoje turės labai didelį postūmį ne tik kovojant su kyšininkavimu ir korupcija, bet ir korupcijos pasireiškimo indekso mažinimui.

Susitikime apsvarstytos glaudesnio bendradarbiavimo gairės – Nacionalinės antikorupcijos asociacijos dalyvavimas technikos komitetų veikloje, standarto pristatymas visuomenei ir viešajam sektoriui, seminarų ir mokymų organizavimas, susitarimo pasirašymo galimybė.

 

Parengė Mindaugas Balčiauskas

Atgal Spausdinimo versija