Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : ISO ir Departamento atstovų virtualus susitikimas

Spausdinti puslapio vidurį

ISO ir Departamento atstovų virtualus susitikimas
2020-06-15

Birželio 15 dieną Lietuvos standartizacijos departamento direktorius Rimantas Sanajevas, vyriausiasis patarėjas Sigitas Šiupšinskas ir Standartų leidybos skyriaus vedėjas Mindaugas Balčiauskas dalyvavo virtualiame susitikime su Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) Centrinio sekretoriato atstovais, atsakingais už rinkodarą ir ryšius su visuomene, Tharun’u Thomas’u ir Elizabeth’e Gasiorowski.

Susitikime buvo aptartos aktualijos, susijusios su standartizacijos veikla karantino sąlygomis. Departamento atstovai pristatė, kaip buvo organizuojamas nuotolinis darbas, nemokamai platinami Europos ir tarptautiniai standartai, skirti kovai su pandemija, kokie iššūkiai buvo įveikti.

Susitikimo dalyviai pasidžiaugė, kad ir tokiomis ypatingomis sąlygomis nesutriko keitimasis informacija ir jos sklaida, vyko tarptautinių ir nacionalinių technikos komitetų virtualūs posėdžiai, buvo nepertraukiamai rengiami ir platinami standartai.

Departamentas pasidalijo pavyzdžiais apie reikšmingą nacionalinės standartizacijos institucijos ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, apie verslo gebėjimą skubiai reaguoti į pokyčius ir rinkos poreikius bei gerąja standartų taikymo praktika, kai UAB „Teltonika“ ėmėsi plaučių ventiliavimo įrangos gamybos pagal Departamento nemokamai pateiktus Europos ir tarptautinius medicinos įrangos standartus.

Perfrazuojant ISO posakį – nors pasaulis ir stabtelėjo, standartizacijos procesai tęsiasi.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn