Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Nuorodų į standartus Europos viešųjų pirkimų dokumentuose teikimo vadovas

Spausdinti puslapio vidurį

Nuorodų į standartus Europos viešųjų pirkimų dokumentuose teikimo vadovas
2019-01-23

Rengiant viešųjų pirkimų dokumentus kyla klausimų, kaip šiuose dokumentuose teisingai teikti nuorodas į standartus arba, kaip pasirinkti tinkamą standartą?  Atsakymus į šiuos klausimus viešųjų pirkimų vykdytojai nuo šiol galės rasti Nuorodų į standartus Europos viešųjų pirkimų dokumentuose teikimo vadove.

 

Vadovas buvo parengtas įgyvendinant Europos Komisijos finansuojamą Bendros standartizacijos iniciatyvos 11-ąją veiklą Bandomasis projektas dėl standartų viešuosiuose pirkimuose taikymo skatinimo, siekiant geriau įgyvendinti viešųjų pirkimų direktyvas.  

Kadangi panašūs vadovai 2017 m. jau buvo išleisti Ispanijoje ir Danijoje, padedant konsultacinei organizacijai DanSense, buvo parengtas ir šis vadovas. Jį rengiant dalyvavo Danijos, Švedijos ir Ispanijos nacionalinės standartizacijos institucijos, Europos standartizacijos visuomeninių aplinkosaugos organizacijų asociacija (ECOS), Europos Komisija (DG GROWTH Viešųjų pirkimų strategijos padalinys), Švedijos nacionalinė akreditacijos įstaiga (Swedac) ir Švedijos nacionalinė viešųjų pirkimų agentūra.

Ateinančiais mėnesiais bus šio vadovo taikymo nacionaliniu lygmeniu bandomasis laikotarpis, kurio metu bus surinkti siūlymai bei atsiliepimai dėl tolesnio jo tobulinimo ir priėmimo kaip oficialaus Europos standartizacijos komiteto (CEN) standartizacijos leidinio − CEN Vadovo.

Konsultacinė organizacija DanSense, tęsdama Bendros standartizacijos iniciatyvos 11-osios veiklos įgyvendinimą, nuo 2019 m. penkiose Europos šalyseviešojo administravimo institucijoms organizuos mokymus ir pristatys šį leidinį.

Su minėtu vadovu galima susipažinti ir jį parsisiųsti interneto adresu:

https://www.cencenelec.eu/news/brief_news/Documents/190102-Guide_standards_Public_Procurement.pdf.

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn