Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Naujas nemokamas CEN darbinio seminaro susitarimas dėl veidą dengiančių (apsauginių) priemonių

Spausdinti puslapio vidurį

Naujas nemokamas CEN darbinio seminaro susitarimas dėl veidą dengiančių (apsauginių) priemonių
2020-06-17

Reaguodamas į koronaviruso protrūkį Europoje ir į skubų Europos Komisijos pavedimą, Europos standartizacijos komitetas (CEN) parengė naują CEN darbinio seminaro susitarimą dėl visuomenei skirtų veidą dengiančių (apsauginių) priemonių, kuris nuo birželio 17 d. platinamas nemokamai.

Naujajame standartizacijos leidinyje CWA 17553:2020 „Visuomenei skirtos veidą dengiančios (apsauginės) priemonės. Minimalių reikalavimų, bandymo metodų ir naudojimo vadovas“ pateikiami minimalūs vartotojams skirtų vienkartinių ar daugkartinio naudojimo veidą dengiančių priemonių (kaukių) projektavimo, gamybos ir eksploatacinių savybių vertinimo reikalavimai.

 

Daugelyje Europos šalių visuomenei skirtos veidą dengiančios (apsauginės) priemonės, kurios dažnai nėra reglamentuojamos asmeninių apsaugos priemonių (AAP) ir medicinos priemonių reglamentų, tapo pagrindiniu rengiamų nacionalinių strategijų elementu, kuriuo vadovaujamasi palaipsniui panaikinant apsaugos priemonių naudojimą. Dėl šios priežasties Europos Komisija įžvelgė skubų suderinto ir atitinkančio aplinkybes saugos laipsnio visuomenei skirtoms veidą dengiančioms (apsauginėms) priemonėms nustatymo poreikį.

Atsižvelgdamas į šį poreikį ir reaguodamas į neatidėliotiną situaciją, CEN sutiko skubos tvarka parengti naująjį CWA, darbui vadovaujant Prancūzijos standartizacijos institucijai AFNOR. Birželio 17 d. išleistas CWA yra darbinio seminaro dalyvių, pasidalijusių savo patirtimi ir jau galiojančiomis nacionalinėmis gairėmis, bendrų pastangų parengti nemokamą standartizacijos leidinį rezultatas.

Šis išskirtinis sprendimas atspindi CEN ir jos narių įsipareigojimą ir pasiryžimą toliau remti pastangas, kovojant su COVID-19 pandemija. Šis dokumentas papildo COVID-19 pandemijos metu CEN nemokamai platinamų asmeninių apsaugos priemonių ir medicinos prietaisų Europos standartų sąrašą.

CEN ir CENELEC generalinė direktorė Elena Santiago Cid pastebėjo: „Mūsų nuolatinis tikslas yra mažinti bendrosios rinkos susiskaidymą, o šis naujasis CWA yra dar vienas įrodymas, kad Europos standartizacija formuoja Europos vartotojų pasitikėjimą ir palengvina ES vidaus prekybą“.

 

Dėl šio leidinio atsiuntimo kreiptis tel. 8 659 93235 arba el. paštu platinimas@lsd.lt.

 

Parengta pagal CEN pranešimą

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn