Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Seminaras apie statybinių kalkių ir gipso gaminių darniųjų Lietuvos standartų taikymą

Spausdinti puslapio vidurį

Seminaras apie statybinių kalkių ir gipso gaminių darniųjų Lietuvos standartų taikymą
2017-11-22

2017 m. lapkričio 21 d. Lietuvos standartizacijos departamente vyko seminaras tema ,,LST EN 520:2005+A1:2010, LST EN 459-1:2015 ir kitų Lietuvos standartų, skirtų gaminiams gipso pagrindu ir statybinėms kalkėms, taikymas“, kurio metu pranešimus skaitė Vilniaus Gedimino technikos universiteto lektorės doc. dr. Jadvyga Žvironaitė ir doc. dr. Ramunė Žurauskienė.

 

Seminaras buvo skirtas statybinių kalkių bei gipso gaminių siauram gamintojų ir naudotojų ratui, taip pat sertifikavimo įstaigų specialistams bei aukštųjų mokyklų dėstytojams. Renginyje dalyvavo 13 dalyvių – LR aplinkos ministerijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro, AB „Akmenės cementas“ ir kitų įmonių bei organizacijų atstovų.  

Seminaro metu aptarti statybinių kalkių ir gipso gaminių darnieji Lietuvos standartai bei jų reikalavimai, skirtingų tipų kalkių naudojimo sritys, rišiklių gipso pagrindu savybės bei klasifikavimas, anhidritinių medžiagų savybės ir naudojimo galimybės, taip pat trumpai aptartos silikatbetonio blokų charakteristikos, lyginant su kitais sienoms skirtais gaminiais.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Parengė V. Abaravičius

Atgal Spausdinimo versija