Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Priimtas naujas Standartizacijos įstatymas

Spausdinti puslapio vidurį

Priimtas naujas Standartizacijos įstatymas
2020-06-22

20 metų. Tiek reikėjo laukti, kol dienos šviesą išvys nauja Lietuvos Respublikos standartizacijos įstatymo redakcija.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 m. birželio 11 d. priėmė naujai parengtos redakcijos Standartizacijos įstatymą Nr. XIII-3057. Iš 79 balsuoti užsiregistravusių parlamentarų 78 balsavo už įstatymo projektą. Susilaikiusių ir prieštaraujančių nebuvo. Įstatymą jau pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Departamento direktorius Rimantas Sanajevas sakė: „Norime pasidžiaugti šiuo visai standartizacijos bendruomenei reikšmingu įvykiu, kurio labai ilgai laukėme. Tai rezultatas viso Lietuvos standartizacijos departamento kolektyvo ir technikos komitetų narių bendro, ilgo, nuoseklaus ir atkaklaus darbo ir jis svarbus visai standartizacijos bendruomenei. Noriu padėkoti visiems LST TK nariams, kurie aktyviai teikė pastabas ir pasiūlymus įstatymo projektui“.

Naujojoje įstatymo redakcijoje jau yra numatytas LST TK ekspertų dalyvavimo tarptautinių ir Europos standartizacijos organizacijų technikos komitetų darbe išlaidų finansavimas. Taip pat numatyta tam tikra prievolė rengti redakcijas lietuvių kalba tų standartų, į kuriuos pateikiamos nuorodos teisės aktuose. Įstatyme pateiktos ir kitos naujovės, kuriomis nustatomi aiškūs nacionalinės standartizacijos tikslai, principai bei nacionalinės standartizacijos institucijos ir technikos komitetų funkcijos, darbo organizavimo principai ir atsakomybės ribos.

Su naujuoju įstatymu, kuris įsigalios šių metų lapkričio 1 d., galima susipažinti čia. Iki jo įsigaliojimo dar bus parengti įgyvendinamieji teisės aktai.

 

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn