Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Balandžio 25-oji – Lietuvos standartizacijos departamento įkūrimo diena

Spausdinti puslapio vidurį

Balandžio 25-oji – Lietuvos standartizacijos departamento įkūrimo diena
2018-04-24

Balandžio 25-ąją Lietuvos standartizacijos departamentas (LST) mini 28-ąsias veiklos metines. 1990-aisiais, kai atkurta Lietuvos valstybė žengė pirmuosius savarankiškumo žingsnius, Vyriausybė priėmė sprendimą įsteigti svarbiausias nacionalines institucijas, tarp kurių buvo ir Lietuvos standartizacijos institucija. Tai buvo vienas reikšmingiausių Lietuvos integravimosi į Europą žingsnių, kadangi Lietuva turėjo palaipsniui pereiti nuo sovietmečio epochos standartizacijos prie Europos bei tarptautinės standartizacijos.

Nacionalinės standartizacijos institucijos įkūrimas buvo pamatas dabartinei standartizacijai, kuri yra itin svarbi ir reikšminga šiandieniniame globalizacijos, žinių ekonomikos, skaitmenizacijos ir kitų technolo­ginių iššūkių pasaulyje.

Per šiuos 28-erius metus nacionalinė standartizacija tapo pripažinta, savo įsipareigojimus vykdanti Europos ir tarptautinės standartizacijos organizacijų nare.

Plėtodamas savo veiklos sferas, Lietuvos standartizacijos departamentas bendram darbui sutelkė kompetentingus specialistus, savo srities profesionalus – departamento darbuotojus, technikos komitetų ekspertus ir visus dalyvaujančius standartizacijoje – kurių įnašas ir vertingi pasiekimai yra labai svarbūs nacionalinės standartizacijos rodikliai.

Pažymėdamas šią datą, tariu visiems nuoširdžiausią ačiū ir tikiu, kad mūsų visų darbas, žinios ir atsakomybė įneš svarų indėlį į Lietuvos ūkį ir ekonomiką.

 

Rimantas Sanajevas

Lietuvos standartizacijos departamento direktorius

 

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn